Andúril

Andúril, meč krále Elessara - (znovuzkutý Narsil )

Andúril, plamen západu, znovuzkutý pro Aragorna elfy ze střepů Narsilu, držených v Roklince. Je to meč kterým Aragorn bude vládnout až se stane králem.
Na konci druhého věku středozemě bylo ostří Narsilu zlomeno po pádu Elendila během poslední aliance elfů a lidí ve velkém boji proti Sauronovi. Poté Narsil použil Isildur, Elendilův syn, a rozbitým jílcem Narsilu uřízl Sauroni prst, kde spočívalo pouto jeho síly. Úlomky byly držené v Roklince, domě Elrondově. Legenda pravila, že meč bude opět použit ve dne, kdy se vrátí král.
Nápis, dole po délce ostří na obou stranách, je v Tolkienonvě Quenijštině psaný runami z Eregionu, a říká "Nányë Andúril i né Narsil i macil Elendilo. Lercuvanten i máli Mordórëo". Překlad je: "Já jsem Andúril kdo byl Narsilem, mečem Elendilovým. Nechť poddaní z Mordoru prchají přede mnou."
Ostré nápisové rysy run zarámovaných stylizovanými symboly Slunce a Měsíce, které zastupují Anáriona a Isildura, syny Elendila, a sedm symbolických hvězd které reprezentují Elendila, který zemřel ovládaje Narsil v boji proti Sauronovi. Do hlavice meče jsou vepsané runy v Sindarštině, který říká "Narsil essenya, macil meletya; Telchar carneron Navarotesse". Překlad: "Narsil je mé jméno a jsem mocný meč; Telchar mě vyrobil v Nogrodu.


Celková délka: 52-7/8"
Délka čepele: 40-5/8"
Síla čepele: 1/4"
Materiál čepele: Nerezová ocel.
materiál rukojeti: Celistvý kov, starobylý stříbřit a 24 karátový zlatý povlak kování. hlavice jež značí Elfské runy a rukojeť je zabalena do kůže.
Plaketa: Hedvábí-tříděné dřevo, dvacetičtyř karátový zlatý povlakautor: VigMortensen